Melbu-eksplosjon førte til evakuering og skade

En eksplosjon ved Norway Seafoods anlegg på Melbu første til at store deler av sentrum ble evakuert. En person ble skadet og sendt til sykehus.

Politiet meldte på Twitter klokka 13:16 om et ammoniakkutslipp ved Norway Seafoods sitt anlegg på Melbu, og at nødetatene var på stedet. Noen minutter senere oppfordret politiet folk om å holde seg inne og holde dører og vinduer lukket. Ved 14-tiden meldte politiet at det hadde vært en eksplosjon i bygget til Norway Seafoods og at kjemikaliedykkere fra brannvesenet var inne i bygget. Det ble også meldt om at en person var skadet og sendt til sykehus.

Ved 14:30-tiden meldte politiet at lekkasjen var stanset og at det pågikk utlufting ved bedriften. Ti minutter senere hadde nødetatene kontroll på utslippet. Samtidig ble alle sperringer i Melbu sentrum opphevet.

More from author

Related posts

Advertismentspot_img

Latest posts

Steinras stengte E10 – halve Lofoten isolert

Raset førte til full stans i trafikken, brann i terrenget og strømbrudd for flere hundre husstander.

– Kriminelle skal ikke få operere i fred

Fiskerikriminalitet er en reell trussel mot havets bærekraft og næringens legitimitet.

Hun skal koble kyst og digitalisering 

Hun skal lede arbeidet med å koble kystnæringer og offentlig sektor med digital teknologi

Want to stay up to date with the latest news?

We would love to hear from you! Please fill in your details and we will stay in touch. It's that simple!