Widerøe satser på nye flyruter

Widerøe introduserer nye ruter til og fra Bardufoss fra mandag 1. mai 2017. Nå blir det mulig å reise direkte til Bardufoss både fra Bodø og Tromsø.

Rutene korresponderer godt med ruter inn til Nord-Norge samt videre inn mot Widerøe’s øvrige rutenett i landsdelen, i følge en pressemelding fra Widerøe.

– Vi er veldig glade for å komme med denne nyheten nå. Vi har hatt tett dialog med næringsaktører, forsvaret og politiske aktører i området, og vi er veldig glade for å kunne imøtekomme en del av de ønsker og innspill som vi har mottatt. Rutene er satt opp slik at de korresponderer med videre forbindelser både til Oslo og Trondheim, i tillegg til internt i Nord-Norge, sier Widerøe’s rutesjef Kortbane Jørgen Nergård.

Rutene vil trafikkeres av Widerøes DH8-100 med 39 seter og DH8-300 med 50 seter. Rutene vil være tilgjengelig i booking i løpet av en uke.

Mer fra forfatteren

Relaterte saker

Annonse

Siste nytt

Metanhemmere: Klimakur eller risikabelt eksperiment?

Metanhemmere som skal redusere klimagassutslipp fra husdyr har skapt heftig debatt i norsk landbruk.

Vil skjerpe kravene til fritidsbåtførere

Sjøfartsdirektoratet foreslår å innføre en praktisk del i båtførerprøven og senke grensen for når høyhastighetsbevis kreves.

Rekordoppslutning, men finkefuglene uteble

Over 13 000 hager deltok i årets hagefugltelling, det høyeste antallet siden tellingen startet i 2008.

Meld deg på for å få de siste nyhetene fra LoVe24.no

Vi vil gjerne sende deg våre nyheter. Vennligst skriv inn din e-postadresse og klikk «få nyhetsbrev». Enkelt og greit!