Peter Neumann tar kontrollen over røykeriet

For drøyt to år siden ble Neumann’s Røykeri & Supperclup AS etablert i Moloveien på Melbu. Nå har daglig leder Peter Neumann tatt full kontroll over bedriften sin.

Noen blant de gamle aksjonærene i selskapet har valgt å trekke seg ut, mens nye har valgt å kjøpe seg inn i restauranten på Neptun. Love24 kjenner til at tidligere aksjonærer ikke har hatt god nok tro på konseptet til Peter Neumann, og har ønsket blant annet hamburgere på menyen. Dette har Peter Neumann ikke vært villig til å være med på.

Fra den siste firmautskriften fra Brønnøysundregisteret kan man lese at Peter Neumann ikke bare er administrerende direktør i selskapet sitt, han har også blitt styreformann. I en samtale med Love24 kan han fortelle at han nå er den største aksjonæren i eget selskap.

Med seg på laget har han nå fått med seg tre lokalt kjente forretningsdrivende i styret; begravelsesagent Reidar Aas, Vikinghytter-gründer John Gustav Steinsvik og fotograf Jan Petter Olsen.

Selskapets formål er å drive restaurant, catering, samt produksjon og salg av mat, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

Mer fra forfatteren

Relaterte saker

Annonse

Siste nytt

Støre: – Oljen skal utvikles, ikke avvikles

Regjeringen går i gang med en ny petroleumsmelding som skal tegne opp status, framtidsutsikter og veivalg for norsk olje og gass fra 2030-tallet og videre.

Når advokatfirmaet kler seg ut som naturforvalter

I denne uken forsøkte et advokatfirma og et kartleggingsselskap som lever av oppdrettsnæringen å overbevise norske miljømyndigheter om at føre-var-prinsippet i naturmangfoldloven har «mistet sin mening».

Når mediene mister fokus: Tromp og Grønland

Når Donald Trump sier noe om Grønland, kaster norske medier seg over hvert ord. Samtidig pågår det en stille, men omfattende militær oppbygging i Europa – med amerikanske fly, våpen og personell – som i langt mindre grad blir forklart og satt i sammenheng for norske lesere og seere.

Meld deg på for å få de siste nyhetene fra LoVe24.no

Vi vil gjerne sende deg våre nyheter. Vennligst skriv inn din e-postadresse og klikk «få nyhetsbrev». Enkelt og greit!