Legger ned og bygger nytt

Appen Billett Nordland legges ned, men samtidig har appen Reis overtatt for billettkjøp og ruteinformasjon.

– Appen Reis har alle de samme billettypene som Billett Nordland. I tillegg kan du nå kjøpe 24-timers-, 3-dagers- og 7-dagersbilletter i den nye appen. Derfor er det ikke lenger behov for Billett Nordland, og før nyttår legges denne appen ned, sier faggruppeleder for salg og markedsutvikling i Nordland fylkeskommune, Marthe Andersen i en uttalelse.

Kunder med resterende mobilsaldo må bruke opp beløpet før Billett Nordland avvikles. De som ikke ønsker å bruke app kan betale på andre måter,  for eksempel hos sjåføren. Nordland fylkeskommune har satt i gang et stort arbeid for å utvikle mer fremtidsrettede tjenester. 

– Når vi nå utvikler våre salgsløsninger, gjør vi dette i samarbeid med Entur og andre fylkeskommuner. Da kan vi sammen effektivisere bruken av partenes investeringsmidler og samtidig få moderne, fremtidsrettede tjenester. Vi jobber kontinuerlig for at det skal være lettere å reise kollektivt, avslutter faggruppeleder Marthe Andersen.

Mer fra forfatteren

Relaterte saker

Annonse

Siste nytt

Støre: – Oljen skal utvikles, ikke avvikles

Regjeringen går i gang med en ny petroleumsmelding som skal tegne opp status, framtidsutsikter og veivalg for norsk olje og gass fra 2030-tallet og videre.

Når advokatfirmaet kler seg ut som naturforvalter

I denne uken forsøkte et advokatfirma og et kartleggingsselskap som lever av oppdrettsnæringen å overbevise norske miljømyndigheter om at føre-var-prinsippet i naturmangfoldloven har «mistet sin mening».

Når mediene mister fokus: Tromp og Grønland

Når Donald Trump sier noe om Grønland, kaster norske medier seg over hvert ord. Samtidig pågår det en stille, men omfattende militær oppbygging i Europa – med amerikanske fly, våpen og personell – som i langt mindre grad blir forklart og satt i sammenheng for norske lesere og seere.

Meld deg på for å få de siste nyhetene fra LoVe24.no

Vi vil gjerne sende deg våre nyheter. Vennligst skriv inn din e-postadresse og klikk «få nyhetsbrev». Enkelt og greit!