Nå er hun på verksted

«Bjørg Pauline», verdens første gass/batteri-hybride brønnbåt, må skifte ut en av sine fire motorer etter bare to år i drift.

Båten, eid av Nordlaks, er 84 meter lang, 19 meter bred og har kapasitet til å føre 600 tonn levende fisk. Båten er nå i dokken i Svolvær for å fikse motorhavari.

Teknisk leder i Nordlaks tror at det tyrkiske verftet, Tersan, kanskje ikke har utnyttet teknologien godt nok. De har hatt utfordringer med å få tilbake noe på garantien fra verftet. Båten skal være klar til april når smoltkjøringen starter.

Tersan Shipyards har ikke besvart henvendelser om ansvar og framdrift, skriver Lofotposten.

More from author

Related posts

Advertismentspot_img

Latest posts

Steinras stengte E10 – halve Lofoten isolert

Raset førte til full stans i trafikken, brann i terrenget og strømbrudd for flere hundre husstander.

– Kriminelle skal ikke få operere i fred

Fiskerikriminalitet er en reell trussel mot havets bærekraft og næringens legitimitet.

Hun skal koble kyst og digitalisering 

Hun skal lede arbeidet med å koble kystnæringer og offentlig sektor med digital teknologi

Want to stay up to date with the latest news?

We would love to hear from you! Please fill in your details and we will stay in touch. It's that simple!