Frigir navn etter dødsulykke

Mandag klokken 18.00 mottok politiet melding om en alvorlig trafikkulykke på E6 sør for Trofors i Grane kommune.

Ulykken involverte en front mot front-kollisjon mellom en personbil og en trailer. Det var én person i hvert kjøretøy, og ulykken resulterte i at en mann i 70-årene omkom.

Årsaken til ulykken er foreløpig ukjent, og etterforskning er iverksatt. E6 vil være stengt en god stund framover,opplyser operasjonsleder Ina Kristin Selfors. Hun opplyser at den omkomne er Steinar Albrigtsen fra Sandnessjøen.

Mer fra forfatteren

Relaterte saker

Annonse

Siste nytt

Laserkontroll avslørte fartssyndere: Ett førerkort forsvant

Det ble mange forenklede forelegg denne dagen.

Politiet beslagla bil på Hadseløya etter tips om ulovlig kjøring

Politiet rykket ut til Hadseløya onsdag kveld etter tips om ulovlig kjøring, og endte med å beslaglegge en bil og pågripe føreren.

Mann slått med glass på 17. mai i Svolvær

Ifølge politiloggen skal mannen ha blitt slått i hodet med et glass.

Meld deg på for å få de siste nyhetene fra LoVe24.no

Vi vil gjerne sende deg våre nyheter. Vennligst skriv inn din e-postadresse og klikk «få nyhetsbrev». Enkelt og greit!