UP gjennomførte fartskontroller første skoledag

Mandag 22. august var skolestart i Lofoten og Vesterålen. UP forsøkte så best de kunne med å demme opp for trafikkulykker.

I 50-sona langs riksvei 82 ved Maurnes i Sortland kontrollerte UP første skoledag. Det ble utstedt tre forenklede forelegg. Høyeste hastighet ble notert til 68 kilometer i timen i 50-sonen.

På Jennestad i Sortland ble det også gjennomført kontroller, denne gang i en 60-sone. På Jennestad ble det utstedt åtte forenklede forelegg. Høyeste hastighet i 60-sonen ble målt til 83 kilometer i timen.

Mer fra forfatteren

Relaterte saker

Annonse

Siste nytt

Støre: – Oljen skal utvikles, ikke avvikles

Regjeringen går i gang med en ny petroleumsmelding som skal tegne opp status, framtidsutsikter og veivalg for norsk olje og gass fra 2030-tallet og videre.

Når advokatfirmaet kler seg ut som naturforvalter

I denne uken forsøkte et advokatfirma og et kartleggingsselskap som lever av oppdrettsnæringen å overbevise norske miljømyndigheter om at føre-var-prinsippet i naturmangfoldloven har «mistet sin mening».

Når mediene mister fokus: Tromp og Grønland

Når Donald Trump sier noe om Grønland, kaster norske medier seg over hvert ord. Samtidig pågår det en stille, men omfattende militær oppbygging i Europa – med amerikanske fly, våpen og personell – som i langt mindre grad blir forklart og satt i sammenheng for norske lesere og seere.

Meld deg på for å få de siste nyhetene fra LoVe24.no

Vi vil gjerne sende deg våre nyheter. Vennligst skriv inn din e-postadresse og klikk «få nyhetsbrev». Enkelt og greit!